Osteopatia i Fizjoterapia Kucharuk

Kadra

Piotr Kucharuk


Ukończyłem 5 letnie studia fizjoterapii w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, gdzie obecnie jako wykładowca akademicki, dzielę się swoją wiedzą ze studentami.

Regularnie poszerzam warsztat pracy uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Kiedy zauważyłem w swojej praktyce skuteczność osteopatii, postanowiłem specjalizować się w tej gałęzi medycyny we Flanders International College of Osteopathy. Łącząc osteopatię z elementami fizjoterapii, posiadam szeroki wachlarz narzędzi do pracy z ciałem.

Traktuję organizm jako całość, dobierając indywidualny sposób terapii każdemu pacjentowi . Stosując zasady osteopatii jestem w stanie, razem z pacjentem, odszukać jego naturalną zdolność do regeneracji.


Natalia Kucharuk


Jestem mamą dwóch uroczych córeczek, sześcioletniej Zuzi i trzy letniej Nastki. W trakcie pierwszej ciąży zauważyłam z jakimi problemami borykają się kobiety oraz jak wpływa to na ich komfort życia, relacje rodzinne i społeczne. Postanowiłam zająć się terapią kobiet na takim poziomie jakiego sama bym oczekiwała. Studia fizjoterapii rozpoczęłam na bialskim AWF-ie. Następnie podjęłam pracę w szpitalu w Białej Podlaskiej w którym jestem zatrudniona od siedmiu lat. Pracując kontynuowałam naukę i zdobyłam tytuł magistra fizjoterapii. W międzyczasie poszerzałam swoją wiedzę i warsztat na kursach i szkoleniach.Od dwóch lat kształcę się w zawodzie osteopaty na renomowanej uczelni Still Academy of Osteopathy.

Obecnie zajmuje się terapią pacjentów w rodzinnym gabinecie. Moimi podopiecznymi są głównie kobiety na różnym etapie swojego życia. Zajmuję się także kompleksową terapią przeciwobrzękową lecząc i wspomagając pacjentów z problemami krążeniowymi, po urazach oraz po operacjach onkologicznych.

W codziennej praktyce zawodowej wykorzystuję wiedzę zdobytą w trakcie edukacji jak i opieram się na własnym doświadczeniu. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie dobierając terapię do jego potrzeb. Wykorzystuję techniki fizjoterapeutyczne i osteopatyczne co daje mi wiele możliwości pracy z pacjentem.

Specjalizuje się w leczeniu dolegliwości uroginekologicznych, które są tematem bardzo intymnym i wstydliwym dla wielu kobiet. Rozumiem jak dyskomfort kobiety w ciąży i połogu przekłada się na ich samopoczucie, oraz kondycję dziecka. Pomagam moim pacjentkom pozbyć się bólu, aby mogły swobodnie realizować się jako mamy efektywniej zajmując się dziećmi oraz mogły podołać wyzwaniom zawodowym.

© 2023 Osteopatia i Fizjoterapia Piotr Kucharuk. All Rights Reserved.
Designed By MIXAR