Organizm człowieka to złożona maszyna, składająca się ze wzajemnie powiązanych i oddziałujących na siebie elementów. Dlatego ból w jednym miejscu, niekoniecznie oznacza, że tkwi tam też jego przyczyny. Doskonałym tego przykładem jest głowa i związane z nią dolegliwości. Zarówno bóle pierwotne, takie jak migreny, oraz bóle wtórne, mogą mieć rozmaite przyczyny. Osteopatia zakłada, że koniecznym do pozbycia się tych i innych problemów jest identyfikacja ich źródła.
Do najskuteczniejszych sposobów walki z dolegliwościami głowy należy terapia czaszkowo-krzyżowa. Opiera się ona na pracy z płynem rdzeniowym, płynącym od mózgu do części krzyżowej kręgosłupa, oraz z czaszką. Fizjoterapia polega na terapii manualnej zarówno kręgosłupa, jak i czaszki. Zadaniem terapii na poziomie kręgosłupa jest przywrócenie właściwego przepływu płynów, poprzez wykonanie odpowiednich nacisków we właściwych miejscach. Osteopatia ma zadanie pobudzenie organizmu do samoregeneracji oraz odzyskania stanu homeostazy. Cele te zostają osiągnięte, poprzez przywrócenie właściwego przepływu. Drugim elementem terapii czaszkowo-krzyżowej jest terapia manualna na poziomie czaszki. Wrażliwość układu nerwowego sprawia, że wystarczający, a nawet wskazany, jest bardzo delikatny dotyk, wykonany jednak we właściwych miejscach.
Przyjmuję pacjentów z różnorodnymi problemami dotyczącymi głowy i związanego z nimi układu nerwowego. W ramach praktyki jest przeze mnie przeprowadzana również rehabilitacja neurologiczna. Zgłoś się do mnie, jeśli masz problemy z:
pierwotnym bólem głowy,
wtórnym bólem głowy,
dolegliwościami bólowymi szyi,
porażeniem nerwu twarzowego lub trójdzielnego,,
szumami usznymi,
innymi dolegliwościami związanymi z głową i układem nerwowym.
Osteopatia to obszerna dziedzina, umożliwiająca pokonywanie rozmaitych schorzeń. Terapia czaszkowo-krzyżowa to wysoko ceniona metoda o potwierdzonej skuteczności. Prowadzona przez mnie rehabilitacja neurologiczna również w większości przypadków jest gwarancją pozytywnych efektów. Jednak bóle głowy i inne problemy neurologiczne mogą czasami wymagać konsultacji z neurologiem. W takiej sytuacji kieruję pacjenta do specjalisty i wspólnie prowadzimy jego rehabilitację.
Wizytę możesz umówić dzwoniąc pod numer telefonu: 607 434 658
lub pisząc maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.