Bóle części układu pokarmowego oraz zaburzenia jego pracy mogą mieć różne podłoża. Oczywiście w niektórych przypadkach przyczyną schorzenia jest obecność wirusa lub bakterii, wtedy niezbędne jest wdrożenie leczenia gastrologicznego. Jednak w wielu sytuacjach może pomóc osteopatia.
Nie od dziś wiadomo, że praca poszczególnych układów w organizmie człowieka jest od siebie w dużej mierze zależna. Na przykładzie układu pokarmowego widać to doskonale, dlatego nie ma wątpliwości, że fizjoterapia może pomóc na bóle brzucha i nie tylko. Dolegliwości w tym obszarze mogą być spowodowane niewłaściwym krążeniem, mieć podłoże neurologiczne lub mięśniowe. We wszystkich tych przypadkach odpowiednia rehabilitacja pod okiem osteopaty prowadzi do rozwiązania problemu.
Nieprawidłowe ukrwienie brzucha to przyczyna wielu dolegliwości, takich jak choćby biegunki lub zaparcia. W swoim gabinecie pomagam pacjentom z tego typu problemami poprzez pobudzanie układu krążenia. Służy temu terapia manualna, wykonywana zgodnie z wiedzą osteopatyczną, którą pozyskałem i wciąż pogłębiam na licznych szkoleniach. Nacisk we właściwych miejscach sprawia, że organizm zostaje sprowokowany do intensywniejszego tłoczenia i przekazywania krwi.
Niejednokrotnie problem tkwi również w układzie nerwowym. Unerwienie układu pokarmowego ma wpływ na kręgosłu. Właściwie przeprowadzona terapia manualna może przywrócić prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Warto również wziąć pod uwagę powiązanie mięśni z układem pokarmowym. Prawidłowa perystaltyka jelit jest uzależniona od właściwej pracy mięśni.
W każdej terapii kluczem do sukcesu jest właściwa diagnoza. Dlatego przyjmując pacjenta w gabinecie w mieście Biała Podlaska, najpierw wykonuję badanie oraz przeprowadzam szczegółowy wywiad. Dzięki temu wiem, czy w danym przypadku osteopatia zna sposób na uporanie się z problemem. Jeśli tak, określam jakiego rodzaju fizjoterapia powinna zostać wdrożona. Następnie przechodzimy do działania. Rehabilitacja trwa zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od tego z jaką dolegliwością i w jakim natężeniu mamy do czynienia.
Wizytę możesz umówić dzwoniąc pod numer telefonu: 607 434 658
lub pisząc maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.